بیهوشی

بیهوشی 

کسانی که قصد عمل جراحی بینی دارند باید از مراحل و اتفاقاتی که در جریان عمل پیش می آید با خبر باشند. معمولا بیماران قبل ازعمل استرس دارند و نمی دانند چه اتفاقی خواهد افتاد، جراح با توضیحات مختصری، بیمار را آرام خواهد کرد. و در مورد نوع بیهوشی یا بیحسی حین عمل توضیحاتی خواهد داد. پس بهترین کار این است به پزشک خود اطمینان کنید زیرا وی بهترین اقدامات را برای شما انجام می دهد.

جراحی بینی از مختلفی از بیهوشی انجام شود از جمله :

  • موضعی
  • آرام بخش وریدی
  • نیمه
  • عمومی

هر یک از مورد های بالا محاسن و مضراتی دارد مانند تفاوت در قیمت ، میزان هوشیاری ، میزان امنیت و عوارض جانبی چون  که جراحی بینی یک نوع جراحی انتخابی  می باشد ، پیش از عمل، آزمایش هایی برای تعیین مناسب ترین نوع بیهوشی انجام می شود.

بیهوشی

انواع بیهوشی در جراحی بینی

بیهوشی در2 نوع  نیمه بیهوشی و بیهوشی عمومی قابل انجام است. در نوع موضعی فقط یک قسمت کوچک بی حس می شود که این کار با تزریق یک بی حس کننده ی موضعی انجام می شود. در نوع عمومی بیمار کاملا هوشیاری خود را از دست می دهد و تا اتمام عمل به خوابی عمیق خواهد رفت.

کدام نوع بیهوشی مناسب است ؟

بیشتر جراحان بیهوشی عمومی را ، درعمل جراحی بینی توصیه می کنند. ولی این گرفتن این تصمیم بستگی به شرایط سلامتی بیمار و نوع عمل نیز دارد. جراح شما باید دراین مورد به شما یک حق انتخاب بدهد ولی در بعضی شرایط ممکن است مانع انتخاب شما شود یا جراح شما ممکن است دلیل واضحی برای ترجیح خود داشته باشد. به عنوان یک قاعده ی کلی ، اگر بینی شما فقط نیاز به یک تغییر شکل کوچک دارد ، شما احتمالا می توانید بی حسی موضعی داشته باشید. اگر بینی شما نیاز به یک جراحی پیچیده تری داشته باشد شما احتمالا نیاز به بیهوشی عمومی خواهید داشت.

عمل نیمه بیهوشی  چگونه انجام می شود؟

این نوع بیهوشی معمولا در عمل های که در مطب صورت می پذیرد و بطور سرپایی است  استفاده می شود و به یک قسمت خاص از بدن شما از کار می افتد. دکتر شما یک داروی بی حس کننده به بافت های بینی شما تزریق می کند  و به وسیله ی تزریق دارویی درون رگهایتان شما را آرام می کند این کار باعث می شود شما سست شوید ولی به طور کامل به خواب نمی روید.

بیهوشی عمومی چگونه انجام می شود؟

در این نوع از بیهوشی شما ماده ی بیهوش کننده را از طریق استنشاق کردن یا از طریق رگ ها دریافت می کنید ، یک لوله ی کوچک در درون رگ دست ، گردن یا قفسه ی سینه شما قرار می گیرد. بیهوشی عمومی کل بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد ودر طی عمل شما به خوابی عمیق خواهید رفت.

 

با تشکر مدیریت سایت دکتر سید جواد محمدی جراح پلاستیک بینی متخصص گوش و حلق و بینی

 

پاسخ