جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی و نتایج آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل جراح بینی می باشد که نقش بسیار مهمی در نتیجه جراحی دارد. جراح متبحر و مجرب قبل از عمل بینی بیمار را بررسی کرده و میزان تناسب آن را با صورت در نظر می گیرد. در صورت داشتن شرایط جراحی را انجام می دهد. در این میان فرد باید انتظارات منطقی از عمل داشته باشد.

جراحی زیبایی بینی

نقش پوست در جراحی بینی طبیعی

افراد دارای پوست های متفاوتی می باشند که در نتیجه جراحی بینی طبیعی تاثیر گذار می باشد. پوست بینی در حالت کلی به بینی استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. پوست در بینی استخوانی نازک می باشد و می توان تغییرات زیادی در بینی از جمله کوچک کردن زیاد آن اعمال کرد این نوع بینی برای جراحی بینی فانتزی بسیار مناسب می باشد. پوست در بینی گوشتی ضخیم بوده و دارای بافت های غضروفی ضعیف می باشد. بنابراین تغییرات جزئی می توان در بینی اعمال کرد. بهترین بینی برای جراحی بینی طبیعی این نوع بینی می باشد.

تناسب بینی با صورت در جراحی بینی طبیعی

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در جراحی بینی طبیعی در نظر گرفتن میزان تناسب بینی با اجزای صورت می باشد. جراح قبل از انجام عمل به بررسی دقیق بینی می پردازد در مواقعی عدم تناسب بینی با صورت به دلیل شکل و اندازه بینی نیست. مثلا در افرادی که دارای عقب رفتگی چانه می باشند بینی آنها بزرگتر از حد طبیعی به نظر می آید که برای رفع این مشکل باید تغییراتی در موقعیت چانه درصورت ایجاد شود.

تغییر پره های بینی در جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی یکی از تغییراتی که معمولا انجام می شود بر روی پره های بینی می باشد. بر این اساس میزان کوچک کردن پره های بینی باید به گونه ای باشد که از قسمت بالایی سوراخ بینی تا نوک بینی اندازه ای دوبرابر ره های بینی داشته باشد. در این جراحی همچنین تقارن ساختن پره های بینی صورت می گیرد. برای اینکه نتیجه جراحی را به طور کامل دید نیاز به بهبودی کامل تورم بینی بعد از عمل دارد . در برخی موارد برای مشاهده نتیجه جراحی نیاز به یک سال زمان می باشد تا کاملا بافت های بینی ترمیم شده و تورم بینی کاملا رفع شده باشد .

آمادگی برای جراحی بینی طبیعی

به توصیه های جراح درباره مراقبت های قبل از عمل توجه کنید . این توصیه ها شامل تغذیه ، اجتناب از مصرف دخانیات می باشد . همچنین ممکن است مصرف برخی داروها را قطع کنید زیرا جراحی بینی را تحت تاثیر قرار می دهد . برخی داروها تاثیر منفی بر مواد بیهوشی می گذارد و ممکن است باعث تشدید خونریزی و تورم حین جراحی شود. بهتر است فردی به عنوان همراه خود داشته باشید تا پس از اتمام جراحی شما را به منزل برساند . حتما بعد از عمل رانندگی نکنید زیرا اثرات داروی بیهوشی به طور کامل از بین نرفته است .

هزینه جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی را می توان هم در مطب و هم در بیمارستان انجام داد . در صورتی که در مطب انجام شود هزینه آن کمتر می شود . اما در صورتی که در بیمارستان انجام شود این هزینه ها علاوه بر هزینه مواد بیهوشی ، دستمزد جراح بینی شامل تجهیزات اتاق عمل نیز می شود . در صورتی که عمل پیچیده و مشکل باشد بیمار نیاز به استراحت و بستری دارد که هزینه آن را بیشتر می کند.

جراحی بینی طبیعی با بیهوشی

از آنجائیکه در طی جراحی بینی طبیعی شکافته شده و در اغلب موارد استخوان بینی شکسته می شود با بیهوشی فرد متوجه فرآیند عمل نمی شود . در نتیجه صدای شکسته شدن استخوان بینی یا مشاهده برش در بینی را متوجه نمی شود . در نتیجه از لحاظ روانی برای فرد مشکلی ایجاد نمی کند . جراحی بینی با بی حسی موضعی فرد هوشیار بوده و می تواند روند عمل را مشاهده کن که برای فرد خطرناک می باشد زیرا ممکن است دچار خونریزی شده و با بلعیدن آن مجاری تنفسی را مسدود کند .  جراحی بینی مخصوصا در بینی های گوشتی پیچیده بوده و بیشتر از 1 ساعت ممکن است به طول انجامد . برخی از جراحی ها از طریق برش در داخل بینی انجام می شود که به روش بسته انجام می شود . بعد از اتمام جراحی اسپیلنت برای استحکام بینی قرار داده می شود تا تغییری در ساختار و شکل بینی ایجاد نشود. همچنین این کار به تثبیت موقعیت تیغه بینی کمک می کند.

برخی از خدمات دکتر سید جواد محمدی ، جراح بینی

با تشکر، مدیریت سایت دکتر سید جواد محمدی ، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح بینی سعادت آباد

 

پاسخ