سوالات متداول جراحی بینی

سوالات متداول جراحی بینی

همانطور که مشاهده می شود جراحی بینی روز به روز طرفداران بیشتری پیدا کرده و افراد بیشتری اقدام به انجام جراحی بینی می نمایند. دکتر سید جواد محمدی ، جراح پلاستیک بینی و متخصص گوش و حلق و بینی سعی دارد که با پاسخگویی به سوالات متداول جراحی بینی که در ذهن بیماران ایجاد می شود ، با افزایش آگاهی آنان انتخاب و تصمیم گیری را برای آن ها آگاهانه تر و راحت تر نماید .

سوالات متداول جراحی بینی

1ـ آیا امکان اینکه بینی من شبیه به مدل عکسی که به دکتر نشان می دهم ، باشد ؟

به این دسته از بیمارانی که برای جراحی بینی خود مدل خاصی را از افراد مشهور و یا دوستان خود دارند ، باید گفته شود که عکسی که شما در اختیار جراح بینی خود قرار می دهید متعلق به شخصی است که تمام اجزای صورت او با شما متفاوت بوده و حتی جزئیات صورت او مانند اندازه بینی ، جنس پوست بینی ، حالت و استحکام غضروف بینی و به طور خلاصه تمام ویژگی های بینی او با شما متفاوت است . پزشک جراح باید فرم بینی شما را با توجه به ویژگی های اجزای چهره شما طراحی نماید که متناسب با فرم صورت شما باشد و انتخاب مدل بینی از روی فرم بینی شخص دیگری عاقلانه به نظر نمی رسد . این عکس تنها باعث می شود که جراح بینی با سلیقه شما بیشتر آشنا شود .

2ـ آیا می توان جراحی بینی را در زمان پریود انجام داد ؟

باید گفت خونریزی رحم در دوران پریود خانم ها ، تحت تاثیر عوامل هورمونی ایجاد می شود نه عوامل انعقاد خون که تصور شود چنانچه جراحی بینی صورت گیرد انعقاد خون در بینی با مشکل مواجه می شود . بنا براین انجام جراحی بینی در خانم ها ، در زمان پریود آن ها نیز امکان پذیر است . اما در دو گروه از زنان بهتر است که جراحی بینی به بعد از دوران پریود آن ها منتقل شود : دسته اول زنانی هستند که قاعدگی دردناک دارند (اختلال دیسمنوره) و دسته دوم خانم هایی هستند که میزان خونریزی آن ها در دوران پریود خیلی زیاد است (اختلالال منوراژی).

جراحی بینی ، به چند ساعت زمان نیاز دارد ؟

معمولا هدف پزشکان از جراحی این است که بینی بیمار شیک و نرمال باشد و بعد از جراحی مشکلاتی مانند افتادگی نوک بینی و یا مشکلات عملکردی و تنفسی برای بیمار ایجاد نشود. به همین دلیل در کنار کوچک کردن سایز بینی ، پزشک قسمت هایی از بینی را باغضروف های اضافی که از بینی بیمار خارج نموده است محکم تر می نماید که این مساله باعث افزایش زمان جراحی می شود. به طور معمول جراحی بینی به حدود 3 ساعت زمان نیاز دارد که یک ربع قبل از عمل و یک ربع بعد از عمل ، اختصاص به کارهای بیهوشی دارد ، بعد از عمل نیم ساعت بیمار در ریکاوری است و 2 ساعت هم خود جراحی به زمان نیاز دارد .

برخی از خدمات دکتر سید جواد محمدی ، جراح بینی

با تشکر، مدیریت سایت دکتر سید جواد محمدی ، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح بینی سعادت آباد

پاسخ