عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی

عمل جراحی ترمیمی بینی روشی است برای اصلاح برخی از اشکالات که در عمل بینی اولیه رفع نشده انجام می گیرد. و گاهی پیش می آید بیمار از عمل بینی خود راضی نیست و از جراح خود می خواهد که تغییراتی در بینی بدهد. جراح متخصص بعد از بررسی بینی عمل شده تشخیص می دهد که آیا بینی به ترمیم و عمل دوباره نیاز دارد یا خیر.

عمل ترمیمی بینی بسیار حساس است

عمل جراحی ترمیمی بینی یکی از حساس ترین و دشوارترین عمل‌های جراحی پلاستیک است. ترمیم بینی آسیب دیده هم از نظر تکنیکی و هم از نظر زیبایی بینی عملی بسیار حساس می باشد. زیرا (بینی از قبل عمل شده) یک بار دچار تغییرات در بافتها و غضروف ها شده است. جراح باید ساختار بینی را مجدداً با استفاده از پیوندهای بافتی و برش ها خلق کند تا نتواند یک عمل بینی ترمیمی موفقیت آمیز داشته باشد.

عمل-ترمیمی-بینی

انتظاراتی  که باید از عمل ترمیمی بینی  داشت

  • رسیدن به بینی ایده آل
  • رفع تمام نقایص بینی
  • تنفس راحت و یکدست
  • زیباتر شدن بینی نسبت به عمل اول

زمان مناسب برای انجام عمل ترمیمی بینی

توصیه جراحان پلاستیک و بینی بر این است که حداقل 1 سال از عمل بینی اول گذشته باشد تا تمام بافت ها به خوبی بهبود بیابند و بینی به شکل نهایی خود برسد. تا جراح بتواند به بررسی دقیق بینی بپردازد، مشکلات  را سنجیده و برای رفع آنها اقدامی مناسب انجام دهد.

اهمیت پوست در عمل جراحی ترمیمی بینی

ممکن است هر بینی با هر جنس پوستی نیاز به عمل جراحی ترمیمی بینی داشته باشد. ولی معمولا بیمارانی که بینی گوشتی بزرگ با پوست چرب دارند بیشتر نیاز به عمل جراحی ترمیمی بینی دارند. چون ممکن است با یک بار عمل به نتیجه دلخواه خود نرسند.

تورم درعمل جراحی ترمیمی بینی

تورم بینی بعد از عمل جراحی ترمیمی بینی متفاوت با عمل اول است. تقریبا ۷ درصد تورم بعد از ماه نخست از بین می‌رود، اما فرو نشستن ۳۰ درصد  باقیمانده بستگی  به ضخامت پوست دارد، 1 سال یا بیشتر طول می کشد. برطرف شدن کامل تورم بیماران با پوست ضخیم امکان دارد 1 سال و نیم زمان ببرد.هر چند کاهش تورم بعد از عمل جراحی ترمیمی نیازمند گذشت زمانی زیادی است، اکثر بیماران به محض برداشتن قالب در روز 5 یا 6 بعد از عمل بینی ترمیمی در مقایسه با قبل بسیار بهتر به نظر می‌آیند.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر سید جواد محمدی جراح پلاستیک بینی – متخصص گوش و حلق و بینی

پاسخ