عمل ترمیمی پره های بینی

عمل ترمیمی پره های بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی با هدف تغییر شکل بینی یا بهبود عملکرد آن می باشد . برخی از این عمل به دلایل درمانی از جمله اصلاح مشکلات تنفسی مربوط به بینی یا اصلاح ناشی از مشکلات تروما و نقایص زایمان انجام می شود . یا این جراحی با هدف زیبایی که برای تغییر شکل و ظاهر بینی می باشد انجام می شود. بیشترین متقاضیان جراحی بینی با هدف زیبایی می باشند که هرکدام از افراد برای اصلاح قسمتی از بینی اقدام به عمل می کنند . یکی از این جراحی ها ، عمل ترمیم پره های بینی می باشد که معمولا افرادی که دارای بینی گوشتی یا پهنی که دارای پره های بزرگ هستندکاندید خوبی برای آن هستند.

عمل ترمیمی پره های بینی

عمل ترمیمی پره های بینی

کاربرد عمل ترمیم پره های بینی

  1. قرینه سازی پره های بینی
  2. کوچک کردن پره های بینی به وسیله تغییر عرض آن

بررسی های قبل از عمل ترمیمی پره های بینی

پزشک قبل از انجام این جراحی با بیمار درباه انتظارات او صحبت می کند و اطلاعاتی در این باره به او ارائه می دهد. فرد باید انتظارات منطقی از جراحی داشته باشد . جراح بینی باید به آناتومی بینی اشراف کامل داشته باشد زیرا از این طریق می تواند نحوه تغییرات را به درستی تشخیص داده و آن را اعمال کند و نتیجه رضایت بخش می باشد . بینی از قسمتهایی نظیر غضروف ، استخوان و فیبرچربی تشکیل شده است . پره های بینی داری فیبر چربی می باشد که نرم و انعطاف پذیر می باشد . در افرادی که دارای پره های پهن و گوشتی هستند میزان این بافت زیاد می باشد .

نحوه عمل ترمیمی پره های بینی

در ابتدا بیمار تحت بیهوشی کامل قرار می گیرد . سپس جراح با توجه به اندازه گیری هایی که قبل از عمل ترمیمی پره های بینی انجام داده است برش کوچکی در داخل یا خارج بینی ( دراین عمل جراح می تواند از روش باز یا بسته استفاده کند) میزند. در صورتی که نیاز به کوچک کردن پره های بینی باشد قسمتی از پوست این قسمت برداشته می شود سپس محل برش بخیه زده می شود. این جراحی به ظاهر ساده بسیار مشکل بوده و نیاز به دقت بالای جراح و تبحر و تجربه او می باشد . در برخی موارد این عمل به همراه سایر جراحی بینی انجام می شود.

برای دیدن نمونه کارهای دکتر جواد محمدی روی ادامه مطلب کلیک کنید.

برخی از خدمات دکتر سید جواد محمدی ، جراح بینی

با تشکر، مدیریت سایت دکتر سید جواد محمدی ، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح بینی سعادت آباد

 

 

پاسخ