ماساژ بینی پس از جراحی بینی

ماساژ بینی پس از جراحی بینی :

ماساژبینی پس از جراحی بینی معمولا در اشخاصی که تورم بینی شان زیاد ویا روند کاهش تورم بینی به کندی بوده است انجام می شود.

دکتر سید جواد محمدی جراح بینی ماساژ بینی را جهت کاهش تورم های بینی و تسریع روند بهبودی آن انجام می دهند ، معمولا پس از جراحی بینی گوشتی به دلیل اینکه این بینی ها دارای پوست ضخیم تر هستند و روند کاهش تورم ممکن است به کندی انجام شود ماساژ بینی صورت می گیرد البته لازم به ذکر است در برخی از بینی های استخوانی که دارای ویژگی ضخیم و پهن هستند ممکن است ماساژ بینی نیز انجام شود .

جراحی-بینی-

انواع ماساژ بینی :

ماساژ بینی دو نوع است ، دکتر سید جواد محمدی جراح بینی ماساژ بینی یکی برای بخش برآمده بینی انجام می دهند در این ماساژ اندکی فشار بر روی بخش پل بینی وارد می شود .

نوع دوم ماساژ بینی پس ازجراحی بینی برای اشخاصی است که استخوان بینی به پوست چسبیده است ، در این ماساژ سعی می شود بخش موضعی پوست همان بخش را تا حدی بلند نمود معمولا این ماساژ در مواقع اندکی انجام می شود و در بیشتر مواقع از ماساژ اول بینی جهت کاستن تورم های نواحی اطراف بینی انجام می شود .

روش انجام ماساژ بینی پس از جراحی بینی :

معمولا در هفته های اول جراح بینی سعی می کند ماساژ بینی را انجام دهد اما در برخی از مواقع نیاز است شخص در منزل نیز این ماساژ را انجام دهد ، جراح بینی نحوه ماساژ بینی پس از جراحی بینی را به شخص آموزش می دهد ، ماساژ بدین گونه است که اطراف بینی را با کمک شست به سمت بالا به پایین به آرامی ماساژ می دهید ، بسیار مهم است که شخص نواحی که استخوانی هستند را ماساژ دهد و از فشار زیاد به بینی اجتناب نماید .

نباید در زمان ماساژ بینی شست خود را به نواحی راست یا چپ حرکت دهید بلکه از بالا به پایین ماساژ باید انجام شود .

دکتر سید جواد محمدی جراح بینی توصیه می کند به شکل خود سرانه ماساژ بینی را انجام ندهید بلکه با توصیه و راهنمای های جراح بینی این کار انجام شود .

شما عزیزان در کانال تلگرام و اینستاگرام می توانید نمونه کارهای جراحی بینی را مشاهده نمایید .

برخی دیگر از خدمات دکتر سید جواد محمدی :

و…

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر سید جواد محمدی جراح بینی

پاسخ