چسب زدن بینی بعد از رینوپلاستی

چسب زدن بینی بعد از رینوپلاستی

چسب زدن بینی بعد از رینوپلاستی یکی از عوامل مهم در نتیجه نهایی عمل جراحی بینی است. معمولا پس از جراحی بینی ، در بدنه و خصوصا نوک بینی تورم خواهیم داشت . چسب زدن بینی بعد از عمل باعث می شود که فشار درستی به پوست وارد شده و اجازه نمی دهد بافت نرم بینی تغییر شکل بدهد. در حالت کلی چسب زدن بینی بعد از رینوپلاستی باعث می شود که بینی بتواند شکل ظاهری خود را حفظ کند.

چسب زدن بینی بعد از رینوپلاستی

نحوه چسب زدن بینی 

چسب زدن صحیح بینی امری بسیار مهم است. برای چسب زدن به بینی به موارد زیر توجه نمایید.

در مرحله اول ، با استحمام چسب بینی خود را بشویید. با حجم زیادی از آب چسب قبلی بینی را به طور کامل خیس کنید و به آرامی بدون اینکه به بینی آسیب وارد کنید یا باعث خونریزی آن شوید ، زیر آب چسب بینی  خود را بردارید.

در مرحله دوم ، محل شست وشوی چسب را کاملا خشک کنید. اگر پوست شما به دلیلی چسب زدن کمی چرب شده باشد ، برای تمیز کردن این قسمت از الکل استفاده نمایید. الکل باعث خشک شدن پوست شما و کم شدن جوش ها می شود. سپس باید قطعات چسب را آماده کنید. شما به چند قطعه چسب 5/2سانتی متری و یک قطعه چسب 15 سانتی متری نیاز دارد.

در مرحله سوم ، باید شروع به چسب زدن کنید. بهترین روش چسب زدن بینی به این صورت است که چسب زدن باید از بالای بینی شروع شود. وقتی که پشت بینی را چسب می زنید ، چسب باید 50 درصد فضای بیشتر چسب قبلی را بپوشاند. همچنین باید دو لایه از چسب را بر روی بالای سر بینی خود طبق دستورالعمل ارائه شده بچسبانید.

در مرحله آخر ، نوبت چسب زدن سر بینی است. با استفاده از نوار 15 سانتیمتری چسب که به دو طرف بینی خود می زنید ، سر بینی را به طور کامل جمع کنید و مطمئن شوید سر بینی شما رو به بالا قرار دارد. سپس قسمت های اضافی چسب را که روی صورت باقی مانده جدا کنید.

زمان چسب زدن بینی بعد از جراحی

مدت زمان چسب زدن بینی بعد از جراحی به جنس پوست بینی بستگی دارد . افرادی که دارای بینی استخوانی و نازک هستند نیاز به 2 هفته زمان برای چسب زدن دارند . افرادی که دارای بینی گوشتی که پوست ضخیمی دارند نیاز به 2 ماه زمان دارند. بعد از این زمان ها چسب زدن برای از بینی بردن تورم می باشد .

طولانی شدن مدت زمان چسب بعد از جراحی بینی

یکی از سوالاتی که اغلب افراد می پرسند اینست که طولانی شدن مدت زمان چسب زدن بینی بعد از جراحی برای فرد مشکلی ایجاد می کند یا نه ؟ همانطور که قبلا اشاره کردیم مدت زمان برای چسب زدن برای بینی های با پوست نازک و ضخیم متفاوت می باشد . برای پوست های ضخیم استفاده از چسب تا 6 ماه نیز بلامانع می باشد اما برای بینی هایی با پوست نازک بیش تر از 2 هفته توصیه نمی شود.

زمان تعویض چسب

غالبا چسب را در طول هفته باید چند بار تعویض کرد مگر اینکه چسب شل یا کثیف شده باشد که باید فورا تعویض گردد. برای اینکه چسب زدن به طور درستی انجام شود بهتر است تا چند روز اول جراح بینی این کار را برای بیمار انجام دهد. بعد از برداشتن چسب پوست بینی را با محلول آب ولرم و صابون بشویید و بعد از خشک کردن چسب تمیزی را در روی بینی قرار دهید.

برداشتن چسب بینی

برداشتن چسب بینی از اهمیت زیادی برخوردار است . برای این کار با یک دست بینی خود را نگه داشته و با دست دیگر چسب را بردارید . این کار را به آرامی و احتیاط انجام دهید. در غیر اینصورت اگر پوست با چسب کشیده شود ، پوست از لایه زیرین جدا شده و باعث بافت اضافی یا اسکار می شود. بهتر است 2 هفته قبل از برداشتن چسب بینی شبها جسب را روی بینی قرار داده و صبح ها بردارید .

بهترین مارک چسب بینی

چسب بینی باید به گونه ای باشد که حساسیتی برای فرد مانند قرمز شدن پوست برای فرد ایجاد نکند و چربی پوست را از بینی ببرد . بهترین مارک چسب بینی میکروپور می باشد که چسبندگی خوبی دارد .

.برای دیدن نمونه کارهای دکتر سید جواد محمدی روی لینک کلیک کنید .

برخی از خدمات دکتر سید جواد محمدی ، جراح بینی

با تشکر، مدیریت سایت دکتر سید جواد محمدی ، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح بینی در سعادت آباد

برای اطلاع از بهترین جراح بینی طبیعی روی کلمه مورد نظر کلیک کنید.

 

با تشکر مدیریت سایت دکتر سید جواد محمدی جراح بینی

پاسخ